Ako na regeneráciu vlasov a čo pomáha proti vypadávaniu vlasov?

Keď počasie prekonáva 30°C horúčavy, je dôležité tomu prispôsobiť aj vašu rutinu starostlivosti o vlasy. Letné lúče slnka si vyberajú svoju daň na vlasoch a zanechávajú ich suché a krehké. Preto je dôležité poskytnúť vlasom potrebnú hydratáciu! Máme pre vás tipy na regeneráciu vlasov a podelíme sa s vami o zázrak, ktorý pomáha proti vypadávaniu vlasov.

Ako sa líši starostlivosť o vlasy v lete od iných ročných období?

Leto dáva vlasom poriadne zabrať. Dovolenky pri mori, cestovanie, prechádzky v parku, párty. Naša koruna krásy je často vystavená UV žiareniu. Škodlivé slnečné lúče poškodzujú pokožku hlavy a vlasy. UV žiarenie vysušuje pokožku hlavy a vlasy tak začínajú krepovatieť.

Okrem toho dlhé hodiny na slnku ničia aj prirodzenú farbu vašich vlasov. Ak máte farbené alebo melírované vlasy, mali by ste si vlasy chrániť pred priamym slnečným žiarením. Najlepším spôsobom je zakryť si vlasy, ak ste dlho na slnku.

Dnešná móda pokrývkam hlavy praje. Môžete si vybrať z pestrej ponuky klobúkov od slamených: Panama, Sombrero, Fedora alebo moderné Bucket hat rifľové či bavlnené v rôznych prevedeniach, ktoré môžu byť highlightom vášho letného outfitu. Iné alternatívy sú šiltovky či šatky.

Apostolos vamvouras 83ac8xqpmss unsplash.jpg

Foto: Unsplash

Nechcete svoje vlasy schovávať? Potom si dajte záležať, aby ste vždy použili tepelnú ochranu v podobe oleja či spreja na vlasy. Či už sa rozhodnete nasadiť si v horúčave klobúk, alebo nechať vlasy voľne, tieto tipy vám pomôžu zregenerovať vlasy.

Ako na regeneráciu vlasov?

Menej časté umývanie vlasov

Menej je niekedy viac!

Väčšina ľudí cíti potrebu umývať si vlasy počas leta častejšie ako po zvyšok roka. Je to preto, že potenie a letné „radovánky” sa zvyknú podpísať na našich vlasoch. Vedeli ste však, že príliš časté umývanie vlasov ich môže zbaviť ich prospešných olejov, čo vedie k ešte častejšiemu masteniu vlasov?

Skúste obmedziť umývanie šampónom na každý druhý deň alebo dokonca len 2 razy do týždňa. Medzi umývaniami môžete používať suchý šampón, ktorý pomôže absorbovať prebytočný maz vlasov.

Vlasy si môžete taktiež namiesto každodenného umývania len jemne opláchnuť vodou. Menej časté umývanie vlasov vám pomôže udržať zdravú a hydratovanú pokožku hlavy po celé leto.

Antonio gabola l2 pr655dz8 unsplash.jpg

Foto: Unsplash

Striedajte účesy

Doprajte vlasom voľnosť!

Pokiaľ ide o letnú starostlivosť o vlasy, jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, je rozhodnúť sa pre voľné účesy. Vyhnite sa úzkym chvostom a stiahnutým drdolom – tie môžu spôsobiť napätie a lámať vlasy, ktoré sú vysušené od slnka. Namiesto toho skúste nosiť vlasy rozpustené alebo vo voľnom cope.

Ak je to možné, počas letných mesiacov sa vyhnite používaniu nástrojov ako sú žehličky a kulmy. Ak musíte použiť tepelný styling, nezabudnite predtým použiť sprej na ochranu pred teplom.

Matthew hamilton tnch0skszba unsplash.jpg

Foto: Unsplash

Masáž hlavy

Relax, ktorý prospieva!

Masáž vlasovej pokožky má mnoho výhod, vrátane zvýšenej cirkulácie a stimulácie vlasových folikulov. To môže pomôcť zlepšiť hrúbku vlasov a celkové zdravie. Taktiež je to spôsob, ako odbúrať stres a napätie. Okrem toho masáž pokožky hlavy môže tiež pomôcť uvoľniť a odstrániť nahromadené oleje, čo môže zlepšiť vzhľad vašich vlasov. Ak chcete premasírovať pokožku hlavy, jednoducho krúživými pohybmi prstami jemne masírujte hlavu.

Tiež sa predpokladá, že masáž pokožky hlavy podporuje rast a hrúbku vlasov stimuláciou buniek dermálnej papily umiestnených v spodnej časti vlasového folikulu. Tieto bunky hrajú kľúčovú úlohu pri tvorbe vlasov, raste vlasov a cykle vypadávania a opätovného rastu. Ak teda hľadáte spôsob, ako zlepšiť zdravie svojich vlasov, masáž môže byť pre vás dobrou voľbou.

Počuli ste už o dermarolleroch?

Dermarollery patria k súčasným trendom, čo sa týka starostlivosti o telo. Dermaroller je v podstate ihličkový valček, ktorým prechádzate po tvári a hlave. Tento druh masáže sa nazýva mezotrerapia a primárne slúži na vyhladenie vrások, strii, a celkové omladenie pleti. Výborne funguje však aj na podporu rastu vlasov, kedy je vhodné ho skombinovať s minoxidilom.

Dermaroller.webp

Foto: Plushair

Trápi vás vypadávanie vlasov?

Minoxidil je liek, ktorý slúži na rozšírenie krvných ciev a používa sa tiež na liečbu vypadávania vlasov u žien aj mužov. Minoxidil spomaľuje vypadávanie vlasov a podporuje ich opätovný rast. Ide o účinnú látku, ktorá potláča vypadávanie vlasov a dedičné plešatenie. Princíp fungovania minoxidilu je pomerne jednoduchý: minoxidil v mieste aplikácie rozširuje cievy a vlásočnice, a tak napomáha k stimulovaniu aktivity vlasových folikulov. K folikulom sa vďaka nej dostane viac živín. Nových vlasov tak pribúda a narastajú aj na kvalite.

Minoxidil.webp

Foto: Plushair

Ak vás trápi vypadávanie vlasov, vyskúšajte minoxidil a masážny valček – dermaroller. Výsledok môže byť viditeľný už po dvoch mesiacoch používania.

Veríme, že s našimi tipmi budú vaše vlasy zdravšie a pevnejšie. Užívajte si leto, ale nezabúdajte na regeneráciu vlasov a pokožky hlavy.

Informačný servisSource link

0

Your Cart