Podľa štatistík je rodina pre Slovákov najdôležitejšou životnou hodnotou. Rodičia, ktorí prijímajú deti ako dar, ktorí sa s láskou o svojich potomkov starajú a dobre ich vychovávajú, sú pre každú spoločnosť tou najlepšou devízou.

Každoročne pätnásteho mája oslavuje pomerne veľká časť sveta Medzinárodný deň rodiny a prvého júna Medzinárodný deň detí. A práve máj a jún patria medzi najkrajšie mesiace v roku, kedy možno s deťmi voľný čas tráviť v prírode pri športovaní. Letné výlety v krásne rozkvitnutej prírode patria medzi najkrajšie rodinné zážitky, ktoré významne posilňujú rodinné väzby.

Upevňovanie rodinných vzťahov

Všetci rodičia, ktorí vedú svoje deti k láske k športu a ku zdravému životnému štýlu, si zaslúžia podporu a uznanie. Nedostatok pohybu detskému organizmu škodí a zvyšuje riziko civilizačných chorôb. Pohyb v prírode prináša deťom nielen radosť, ale zlepšuje aj ich telesnú kondíciu – posilňuje imunitu a optimalizuje hmotnosť. A športovanie prirodzene rozvíja aj koordináciu, orientačné schopnosti a zdravú súťaživosť detí. Tiež podporuje vôľové vlastnosti – vytrvalosť a disciplínu. A všetky spoločné aktivity rodičov a detí utužujú najmä dobré rodinné vzťahy.

Rodinné športové výlety

Pokiaľ sa vaše deti radi bicyklujú a vy práve rozmýšľate nad tým, ako im pôžitok z bicyklovania na rodinných výletoch ešte viac umocniť, tu sú naše tipy. Detské bicykle vyberajte podľa veku, výšky, hmotnosti a typu postavy dieťaťa. Tiež podľa terénu, v ktorom budete najčastejšie jazdiť. Základ pohodlia je v bicykli s odolnou konštrukciou a s kvalitným sedlom. Druh sedla maximálne ovplyvňuje zážitok z jazdy a správnu polohu tela, ktorá zasa ovplyvňuje plynulé dýchanie. Na rodinných výletoch však nepodceňte ani ochranné prvky, ktoré malí cyklisti pri bicyklovaní potrebujú. Patrí k nim kvalitná prilba so štítom a cyklistické rukavice, tiež chrániče rúk a nôh.

Dobrá nálada po celý deň

Zážitky z rodinných výletov a zo športovania do veľkej miery ovplyvňuje aj oblečenie. Preto detské športové odevy majú byť ušité zo vzdušných a elastických materiálov. Oblečenie nesmie deti omínať, ani im brániť v pohybe. Skvelým tipom sú Mayoral šaty, ktoré poskytujú maximálny pocit pohodlia. Najmä na celodenné rodinné výlety však nezabudnite svojim potomkom do batoha zbaliť aj náhradné oblečenie. Poruke majte, okrem občerstvenia a dostatočného množstva tekutín, tiež mapu, mobil, baterku, hygienické potreby, balíček prvej pomoci a opaľovací krém. Pre deti je vhodná najmä bio kozmetika, ktorá účinne ochráni aj tú najjemnejšiu pokožku. A v letných mesiacoch netreba podceniť ani pokrývku hlavy či slnečné okuliare s kvalitným UV filtrom.

Informačný servisSource link

0

Your Cart